Stokrotki na paznokciach malowane lakierami Cuccio
Paznokcie w stokrotki są idealnym pomysłem na wiosenny manicure. Delikatne, niezobowiązujące i nie tak trudne w wykonaniu. Przygotowałam dwie stokrotkowe propozycje.
Moje stokrotki na paznokciach zostały w całości namalowane lakierami Cuccio, a wpis powstał dzięki współpracy z tą marką.
Stokrotki na paznokciach można stworzyć przy użyciu tylko kilku produktów do stylizacji paznokci. Przyda nam się baza/odżywka, dowolny kolor tła, biel, żółty, a na koniec top coat. Na stronie internetowej Cuccio znajdziecie chyba każdy wymarzony odcień, bo jest tam kilkaset (nie żartuję!) kolorów lakierów klasycznych, a w ofercie marki są również hybrydy, kosmetyki do pielęgnacji i profesjonalny sprzęt czy akcesoria.
Zaczynamy z pierwszymi paznokciami w stokrotki — zapraszam.
Paznokcie w stokrotki — wersja wiosenna
Baza/odżywka Cuccio
Pierwszym krokiem jest pomalowanie paznokci bazą/odżywką. U mnie jest to odżywka botaniczna Forte+ od Cuccio Naturale. Ma fajny pędzelek, przyjemnie się aplikuje i, co ważne, nie zawiera formaldehydu ani toluenu.
Nie warto pomijać etapu bazy/odżywki, gdyż ta pierwsza przezroczysta warstwa chroni paznokcie przed odbarwieniem i przedłuża trwałość manicure.
Kolor bazowy — zieleń Cuccio
Jako tło dla stokrotek możecie wybrać dowolny kolor. Jeśli chcecie podkreślić wiosenny efekt, warto zdecydować się na pastelowy odcień, np. zieleń In the key of lime 6103 od Cuccio.
Ten limonkowy odcień zieleni od Cuccio jest pastelowy, ale żywy i rzucający się w oczy. Wygląda świetnie i pasuje zarówno do wiosennych, jak i letnich stylizacji. U mnie możecie oglądać cztery warstwy lakieru.
Zielony wydaje się być idealną bazą dla paznokci ze stokrotkami, bo przywodzi na myśl trawę. Jest jasny, więc uzyskamy delikatny efekt, ale nie jest zbyt jasny, więc białe płatki będą widoczne.
Żółte środki stokrotek
Malowanie stokrotek zaczęłam od żółtych środków. W ten sposób można najłatwiej rozplanować, w których miejscach mają powstać kwiaty.
Pamiętajcie, że płatki zajmą trochę miejsca, więc nie róbcie środków zbyt blisko siebie, chyba że chcecie uzyskać efekt nachodzących na siebie stokrotek.
Wybrany przeze mnie żółty odcień to Good vibrations 6143 od Cuccio. Podobnie jak limonkowy, jest to pastelowy kolor, więc idealnie tutaj pasuje.
Jak możecie zauważyć na największych paznokciach, czyli kciuku i środkowym — postawiłam na trzy kwiatki. Na najmniejszym — zmieściłam tylko jeden. Wszystko zależy od rozmiaru i długości Waszych paznokci, ale pamiętajcie, że zawsze można zrobić pół stokrotki czy nawet mniejszy fragment kwiatka przy krawędzi paznokcia :) To też super wygląda!
Środki stokrotek wykonałam sondą do zdobień. Możecie także użyć wykałaczki.
Białe płatki stokrotek
Do białych płatków stokrotek użyłam pędzelka no name, który sama kiedyś przycinałam. Nie polecam do tego celu sondy czy wykałaczki, bo jest trudniej. Jednak wystarczy, że kupicie jakikolwiek pędzelek i poprzycinacie go dookoła, żeby był naprawdę cieniutki i możecie działać.
Stokrotki to oczywiście biel — u mnie odcień Flirt 1240 od Cuccio. Jest to nieco bardziej mleczny lakier, dzięki czemu płatki stokrotek wyglądają subtelnie.
Jak namalować stokrotki na paznokciach, gdy mamy już wytyczone środki?
Ja najpierw namalowałam po 5-6 płatków, a potem "upchnęłam" pozostałe w pustych przestrzeniach. Co jest ważne przy malowaniu stokrotek na paznokciach? Nie muszą być idealne czy równiutkie, bo lekki styl wiosennego zdobienia i polny kwiat tego nie wymagają.
Warto jednak, by stokrotki były podobnych rozmiarów i miały płatki podobnej długości. Zwykle każdy kolejny płatek instynktownie mam ochotę malować dłuższy, więc polecam Wam najpierw zrobić krótkie linie, zobaczyć czy idą pod dobrym kątem, a dopiero potem przedłużyć je do równych płatków i nadać im lepszy kształt. Łatwiej przedłużyć niż cofnąć namalowane linie.
Gdy malujecie paznokcie sobie, korzystajcie z tego ułatwienia i obracajcie dłoń tak, by widzieć stokrotki z różnych stron. Wtedy łatwiej będzie Wam dobrać kąt płatków. Nie chcemy przecież, by wszystkie były skrzywione w jednym kierunku, bo nie wygląda to dobrze, a poza tym zostanie nam wtedy dziura bez płatków. O taki skośny efekt łatwo także, gdy malujemy płatki po kolei tuż koło siebie, dlatego lepiej jest zacząć od przeciwległych, oddalonych od siebie linii.
Top coat Cuccio
Ostatnim krokiem zdobienia w stokrotki jest top coat. Postawiłam na błyszczący — High gloss top coat od Cuccio. Nie można mu odmówić prawdziwego blasku. Poza tym nie rozmazał mi wzorów, co zdarza się wielu topom, mimo zachowania takich środków ostrożności, jak dłuższe schnięcie wzorów i nakładanie grubej warstwy bardzo delikatnie.
Kusi Was, żeby nie nakładać topu? Nie polecam. Dobry top, to jeden z najważniejszych elementów stylizacji — przedłuża jej trwałość, chroni zdobienie, daje piękny efekt błysku jak hybryda. Poza tym jest to dodatkowa warstwa utwardzająca nasze paznokcie, więc trudniej o ich złamanie.
Stokrotki na paznokciach są bardzo wdzięcznym wzorem. Nie są tak wymagające, jak inne kwiaty — łatwo uzyskać efekt, który jednoznacznie się z nimi kojarzy.
Jednakże nie jest to najprostsza propozycja. Jeśli chcecie spróbować czegoś nieco mniej przypominającego stokrotki, ale łatwiejszego, to zapraszam na drugie zdobienie.
Delikatne stokrotki na paznokciach — wersja oszukana
- żółtego Good vibrations 6143 od Cuccio,
- mlecznego Flirt 1240 od Cuccio.
Powyższy wpis jest sponsorowany. Ten i każdy inny artykuł na blogu jest w 100% mój i szczery :)
Śliczne są te paznokcie. Zazdroszczę kreatywności i talentu. 😊
OdpowiedzUsuńDziękuję bardzo! 💕
UsuńA jakie krycie ma ta biel? Napisałaś, że jest dość mleczny, więc chyba słabo kryje na długich pazurkach?
OdpowiedzUsuńNie używałam tego odcienia na całych paznokciach, ale nie sądzę, by krył całkowicie. Myślę, że jeśli szukasz kryjacej bieli, to lepiej sięgnąć po inny lakier Cuccio - mają kilka białych lakierów :)
Usuń